Jiří Trnka, režisér

Jiří se narodil v Praze na den nezávislosti v roce dřevěného zajíce, když přijel poprvé do Evropy učit 16. Karmapa.Vystudoval základní školu, na gymplu prolítl z matiky a opakoval prvák, posléze absolvoval obory herectví a režie, dramaturgie na DAMU. Mezi jeho záliby patří sex, jídlo, meditace. Čím je starší, tak upřednostňuje obrácené pořadí. Co má Jirka rád? Má rád sex, jídlo a meditaci a nemá rád opakované otázky. Neumí sice nic zvláštního, ale má vcelku velkou kapacitu na alkohol. Jenomže to vlastně není nic zvláštního. Co má doma je tajemstvím. Dřív se Jiří bál svého stínu, teď se spolu snaží skamarádit.

Za co nejvíc utrácíš na baru: „Za holky.“

Nejčastější věta: „Dobrý den přeji.“

Nejabsurdnější zážitek: „Celá moje profese je absurdní, a tím pádem celý můj život. To je prostě báječné!“

Jiří Trnka, autor, herec, dramaturg, režisér měl angažmá: 1998-2002 Městská divadla Pražská – Rokoko, 2003-2005 Švandovo divadlo, od roku 2005 na volné noze, momentálně ředitelem Městského divadla Děčín.

Spolupracoval s divadlem Komedie v Praze, Národní Divadlo Moravskoslezské v Ostravě, Studio Dva v Praze, divadlo ABC v Praze, ZD v Chebu, MD ve Zlíně, Divadlo Letí v Praze, PDD v Praze, Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě, Divadlo Globe atd.

Režie inscenace:

  • Sex zadarmo nedostaneš
  • Kabaret nahatý Shakespeare
  • Ošklivec
  • Taxi vinyl
We cannot display this gallery