Roman Vencl, Michaela Doležalová

Kluk z plakátu / Pohádka

Kluk z plakátu zavede děti do opravdového cirkusu, kde klauni nejen baví děti, ale předvádí i drobná kouzlíčka! Navíc je to pohádka detektivní a děti musí společně s hlavními hrdiny vypátrat zmizelý klaunský nos. Karolínka, které se moc nechce chodit do školy, a kluk z plakátu musí prohledat celý cirkus Hopla-Hopa. Podaří se jim naučit smrkat slona, přelstít chytrou opici nebo zkrotit neposedného pudlíka a zachránit tak cirkus?

Režie: Roman Vencl
Dramaturgie: Michaela Doleželová
Scéna a kostýmy: Markéta Rosendorfová
Hudba: Filip Tailor

Hrají: Vít Pištěcký, Petra Konev Čiháková, Bára Šebestíková
Premiéra: 19.2. 2011
Délka představení: 45 min
Inscenační tým:
Roman Vencl, autor scénáře a režisér představení, je členem činohry Moravského divadla v Olomouci. Absolvoval katedru činoherního herectví na JAMU a společně s Michaelou Doleželovou je autorem tří dalších divadelních her, které si napsali pro své vlastní zájezdové divadlo „Do Houslí“. Právě díky těmto textům byla jejich dvě představení pozvána např. na Grand festival smíchu, který každoročně pořádá Východočeské divadlo Pardubice, a který představuje nejlepší komedie vzniklé za uplynulou divadelní sezónu. S Michaelou Doleželovou se také podílel na režii několika představení, především autorských. Svůj sólový režijní debut si odbyl před dvěma lety v pardubickém divadle Exil, kde nastudoval text Arnošta Goldflama „Dámská šatna“.
Michaela Doleželová vystudovala rovněž činoherní herectví na JAMU a v současné době je členkou ansámblu Městského divadla Zlín. Působí nejenom jako herečka, ale také jako dramaturgyně „Studia Z“, což je malá scéna zlínského divadla. Společně s Romanem Venclem je vedoucí prvního ročníku činoherního herectví na Vyšší odborné soukromé umělecké škole ve Zlíně. Ani jí není cizí režie, což dokazuje při právě probíhajícím zkoušení „Strašidla Cantervillského“ v divadle v Napajedlích.
Nenalezeno žádné představení