Vladislav Kracík

Pohádky z mléčné dráhy / pohádka

pohadky_z_mlecne_drahy

Výtvarná dílna před i po představení!

Od 14:30 – 15h a od 16 – 16:30h.

Dílnička je vhodná i pro nejmenší. Chce Vaše dítě po pohádce brouzdat světem své vlastní fantazie inspirované našim příběhem? Jde to přeci jednoduše! Dejte prostor svému dítěti vyjádřit vlastní názor pomocí výtvarných technik. Namalujte si obrázek, vyrobte si vlastní památku na naše představení!

Pohádky z mléčné dráhy tentokrát zavedou malé diváky až do dalekého vesmíru, kde se hlavní hrdina, druhý český kosmonaut Milan, setkává se dvěma mimo-zemskými bytostmi, tedy bytostmi žijícími mimo zemi, tedy mimo planetu Zemi. Ale kromě toho, že jsou obě bytosti tak trochu mimo, tak je s nimi parádní legrace. Jsou mnohem chytřejší než lidé, a tak si hrozně rádi hrají a vyprávějí pohádky, i když už jsou dávno dospělí! A vůbec umí spoustu věcí, které až uvidíte, tak budete čubrnět, úplně stejně jako náš Milan, který teda taky čubrněl… Veselá sci-fi pohádka pro nejmenší, při které se budou hvězdy a planety za břicho popadat! Vhodné pro děti od tří let. Režie: Vladislav Kracík.

Hlavním hrdinou Pohádek z mléčné dráhy je kosmonaut Milan, který byl z naší planety Země vyslán na neznámou planetku s důležitým posláním, aby zjistil, zdali na ní náhodou není nějaký život. A on na ní náhodou je! A tak se Milan ke svému překvapení setkává se dvěma marťánky, kteří se jmenují Vo a Da, a kteří na planetce tráví svoje kosmické prázdniny. Milan by je rád vzal na Zem a ukázal je ostatním lidem, jenomže se mu porouchá jeho raketa, takže není jak! A tak Milanovi nezbývá nic jiného, než se mimozemšťany skamarádit. Ale stojí to za to, protože oba mimozemšťani umí kouzlit, a navíc si hrozně rádi hrají, třeba na schovávanou, nebo na slepou bábu nebo třeba s létajícím talířem. A ještě raději si vyprávějí pohádky! A aby to nebylo jen tak, tak berou Milana na výlety po sousedních planetkách, a tam mu je vyprávějí. Milan si nejprve myslí, že jsou pohádky k ničemu a jenom pro děti, nakonec ale zjišťuje, že tomu tak není, a že umět vymyslet veselou anebo třeba napínavou pohádku, je vlastně báječná a strašně důležitá věc, ať je vám pět nebo sto pět! A to není zdaleka všechno, co se od ztřeštěných marťánků dozví…

Režie: Vladislav Kracík
Dramaturgie: Lenka Jorníčková
Scéna a kostýmy: Markéta Rosendorfová
Výtvarná spolupráce: Tereza Tylová, Angelina Dagmar Mádrová
Hudba: Martin Peřina
Technická spolupráce: Přemek Šupík, Aleš Hejral, Roman Vičík
Inspicient: Pavla Zdařilová

Hrají: Miroslav Černý/Jan Konopčík, Barbora Šebestíková/Václav Stojan a Petra Konev Čiháková/ Tereza Toth Čápová

Premiéra: 21. 12 .2013
Délka: 50 min

Třetí premiéra Divadla Tramtarie v sezóně 2013/2014 je věnována hlavně, nikoliv však bezvýhradně, dětskému publiku. Nese název Pohádky z mléčné dráhy a pochází z pera uměleckého šéfa souboru Tramtarie Vladislava Kracíka. Na vzniklé inscenaci pracoval zkušený a po několik let ustálený inscenační tým (režie Vladislav Kracík, dramaturgie Lenka Jorníčková, výtvarnice Markéta Rosendorfová, hudba Martin Peřina), který stojí za tituly O pračlovíčkovi, Pohádka o Héraklovi či Pirátská pohádka, které sklízí úspěchy po celé České republice i v zahraničí (Brusel, Lucembursko, Německo).  Jelikož je Tramtarie jedinou divadelní institucí v Olomouci, která se kontinuálně věnuje původní tvorbě pro děti, je každá premiéra v hanácké metropoli dlouho dopředu očekávanou událostí. Věříme tedy, že ani tentokrát malé diváky nezklameme.

Nenalezeno žádné představení