Pomáhejme s Tramtarií

Projekt Pomáhejme s Tramtarií vznikl z touhy pomáhat těm, kteří pomoc potřebují. Sami přijímáme finanční podporu od sponzorů a veřejných institucí, ale i podporu ve formě pochvaly, povzbuzení nebo nezištné pomoci od lidí kolem nás. A rádi bychom tuhle energii vrátili tam, kde to má smysl. Proto pořádáme různé benefiční akce, jejichž výtěžek putuje na konkrétní účel do konkrétní organizace.

Před dvěma lety vznikl náš první charitaivní kalendář, jehož prodej podpořil psí útulek v Olomouci, loni jsme uspořádali Benefiční koncert pro paní Blanku a jejího syna Matýska, zahráli jsme také pohádku pro olomoucké P-centrum. Výtěžky z prodeje vždy putovali na určený účel a pomohli potřebným.

V projektu Pomáhejme s Tramtarií pokračujeme i v sezoně 2018/2019. Opět jsme vydali charitativní kalendář, tentokrát pohádkový, který podpoří Společnost pro ranou péči, jež se stará o děti s postižením. V únoru pak opět uspořádáme pohádkové odpoledne pro P-centrum.

Naše projekty v sezoně 2018/2019

Charitativní kalendář na rok 2019

Divadlo Tramtarie vydalo charitativní pohádkový kalendář na podporu Společnosti pro ranou péči, která se stará o rodiny s dětmi s postižením v Olomouckém kraji. Výtěžek z prodeje bude použit na pořízení speciální pomůcky pro relaxaci a muzikoterapii, kterou děti milují, a to Sun drum – slunečního bubnu v hodnotě 10 tisíc korun. Kalendář lze zakoupit na pokladně divadla. Formát A4 za 150,- Kč, formát A3 za 250,- Kč.

Kouzelnická sobota

I letos podporujeme olomoucké P.centrum. V sobotu 9. února v 15 hodin zahrajeme v Kině Metropol naši novou pohádku O popleteném kouzelníkovi. Po pohádce bude pro děti připravený bohatý program. Můžou se těšit na oblíbenou výtvarnou dílnu, ve které si vyrobí postavičku z pohádky. Chybět nebude ani malování na obličej a fotokoutek, kde se děti mohou vyfotit s herci Divadla Tramtarie a fotku si odnést domů na památku. Velkým lákadlem bude jistě vystoupení opravdového kouzelníka Karla Pomahače, který dětem předvede spoustu opravdových fíglů. Vstupné je 150,- Kč a výtěžek poputuje Rodinnému centru, které P- centrum provozuje. Vstupenky ZDE

Uplynulé projekty

Pračlovíček pro P-centrum

V Kině Metropol jsme zahráli benefiční představení pohádky O pračlovíčkovi. Před i po představení probíhaly výtvarné dílničky, malování na obličej a fotokoutek s našim Pračlovíčkem  Celá akce přinesla krásných 28.083,-Kč, které předal Pračlovíček Václav Stojan ředitelce P-centra Dagmar Krutilové. Fotky z benefičního odpoledne od Andrei Simperové naleznete ZDE.

Benefiční koncert pro paní Blanku

Na konci roku 2017 jsme uspořádali benefiční koncert pro paní Blanku a jejího syna Matýska, Matýsek žije s postižením, paní Blanka sama bojuje s rakovinou. Na koncertě zazpívali herci Divadla Tramtarie za doprovodu muzikanta Jakuba Vašinky. Pro paní Blanku jsme vybrali jsme 21.380,- korun. Fotografie z úžasného koncertu naleznete ZDE, za zachycení atmosféry děkujeme Andree Simperové. Děkujeme, že pomáháte s Tramtarií!

Kalendář pro psí útulek

V roce 2016 vznikl kalendář s pejsky z olomouckého útulku. Jeho prodejem jsme pro útulek získali 10 tisíc korun, které jsme útulku předali 5. 5. 2017.