Konrád Popel - Matyáš Dlab

Terminátor a já / akční komedie

Pocta kultovnímu bijáku. Komedie z poličky dětského pokojíčku recykluje sci-fi zápletku, akční žánrové vyprávění a hororové monstrum. Pocta Arnoldovi, kterému se několik let od premiéry radši nikdo nezasmál, ani když žertem zajódloval.

Rok 1984, od Herkula v New Yorku uběhlo čtrnáct let a Arnoldův štýrský přízvuk vzala voda. James Cameron natáčí nesmrtelnou kombinaci vkusně obelhaného sci-fi, brilantní akce a temné atmosféry 80. let. Do ústřední role obsazuje bývalého tankistu a živoucí relativizaci možností lidského těla v jednom. Výsledkem je celosvětový úspěch, klíčky od Hollywoodu, vizuální tradice, která přerostla filmové plátno, objev Arnolda pro akční žánr a vznik jedné z opor filmového subžánru science fiction – souboj člověka a stroje.
Divadlo Tramtarie připravilo v režii Konráda Popela jako třetí premiéru sezony Terminátor a Já. Autorské uchopení hitu videopůjčoven s nadhledem vypráví vizi postapokalypsy světa lidí, se kterou to ale nakonec nejspíš nebude tak vážné.

Režie: Konrád Popel, j.h.
Dramaturgie: Matyáš Dlab
Scéna a kostýmy: Konrád Popel, j.h., Eva Krhutová
Hudba: Martin Peřina, j.h.

Hrají:
Kyle Reeves: Pavel Doucek, j.h.
Sarah Connor: Dáša Rybářová
Terminátor: Marian Zedník
Další postavy:
Jana Posníková, Zuzana Zapletalová, Alois Pešek, Ondřej Pavliš

Projekt se uskutečnil za finanční podpory Ministerstva  kultury.

Konrád Popel
Tak dlouho pracoval jako osvětlovač, jevištní technik a náborový pracovník zlínského Městského divadla až do chvíle jeho první režie Klímovy hry „Dios“, která ho téměř raketově vystřelila do zářného nebe Severomoravského divadla šumperského, kde dva roky působil jako herec s jednou samostatnou režií v sezoně divadelní. Pak s týmem výkonných a talentovaných činoherních dobrodruhů založil soukromé profesionální divadlo Hromadná procházka v Prostějově, kde spolu s kolegy na život a na smrt Pavlem Hromádkou a Pavlem Petrem Procházkou podílet se začal na uměleckém provozu tohoto uskupení. Několik let byl kmenovým režisérem Loutkohry Jihočeského divadla. Býval majitelem spacáku, depresí a porcelánové dýmky. Zůstal mu pouze spacák, ve kterém tráví jedny z nejkrásnějších chvil životních pod nebem hvězdným. Zpíval v hudebně naučném tanečním souboru Vaškův Věšák, kde všestranně rozvíjel svého ducha punkového. Pohostinsky režíruje na území bývalé Rakousko-Uherské monarchie – například v Městském divadle Zlín či v Západočeském divadle Cheb. V současnosti působí jako umělecký šéf brněnského Divadla Polárka. Spolupráce s Divadlem Tramtarie je již v pořadí třetí, v minulosti zde připravil inscenace Shakespearova Othella a Psí hřbitov Barbory Vaculové.

Recenze

„Další z autorských her olomouckého Divadla Tramtarie, nazvaná Terminátor a já, pobaví jak diváky znalé filmové předlohy, tak i filmem o zabijáckém robotu nedotčené. S nadsázkou totiž přistupuje k zákonitostem béčkových akčních filmů.“  (ukázka z recenze: Linda Lešikarová, Olomoucký deník)

celá recenze : ZDE
Nenalezeno žádné představení
We cannot display this gallery