Alina Nelega

Taxi Vinyl / současná hra

Deset hlavních hrdinů, pět žen a pět mužů, si navzájem zkříží životní cesty, v nichž sex a smrt, hon za mocí, penězi a kariérou – nebo všechno současně, překračují hranice normálu. Taxi Vinyl je městskou povídkou o našem světě, v němž jsme ovlivňováni, vedeni nebo ničeni svou sexualitou. ČESKÁ PREMIÉRA.

Vlastní text se skládá z desíti krátkých příběhů. Šlapka, Taxikář, Psychiatr, Studentka, Vedoucí směny, Vrchní prokurátor, Novinářka, Fotograf, Herečka a Ministrův syn představují různá hlediska lidskosti, postavy, jejichž osudy se odvíjejí na pozadí velkoměsta. Inscenace vznikla za podpory Rumunského kulturního institutu.

Překlad: Jitka Lukešová
Režie: Jiří Trnka, j.h.
Dramaturgie: Vladislav Kracík

Hrají:
Šlapka: Petra Konvičková
Studentka: Jana Posníková
Novinářka: Lucie Fojtíková
Vedoucí směny: Johana Jančaříková
Herečka: Dáša Rybářová
Taxikář: Martin Dědoch
Psychiatr: Jan Konopčík
Vrchní prokurátor: Marek Zahradníček
Fotograf: Alois Pešek
Ministrův syn: Bořek Joura
DJ: Erik Meldik
Scéna: Tomáš Petřík
Kostýmy: Markéta Rosendorfová
Hudba: Ondřej Grzegorz / DJ Fractal

O autorce:
Alina Nelega, původem z Transylvánského města Tirgu Mures, je dramatička, spisovatelka, novinářka a divadelní režisérka. Její divadelní hry byly přeloženy a publikovány ve Francouzštině, Angličtině, Němčině, Maďarštině, Polštině, Ruštině, Slovenštině atd. Je uváděna divadly v Londýně, Curychu, New Yorku a mnoha dalších. Proslavila se především svými monodramaty „Amália dýchá zhluboka“ a „Dekalog podle Rudolfa Hesse“. Získala řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší hru roku 2000 (UNITER). Získala titul Ph.D v oboru divadelní věda na Bukurešťské univerzitě.
O režisérovi:
Jiří Trnka, autor, herec, dramaturg, režisér, narozen 4. 7. 1975 v Praze. Angažmá: 1998-2002 Městská divadla Pražská – Rokoko, 2003-2005 Švandovo divadlo, od roku 2005 na volné noze.
Spolupráce: Komedie v Praze, Národní Divadlo Moravskoslezské v Ostravě, Studio Dva v Praze, divadlo ABC v Praze, ZD v Chebu, MD ve Zlíně, Divadlo Letí v Praze, PDD v Praze, Letní shakespearovské slavnosti na Pražském hradě, Divadlo Globe atd.

Video : ZDE

 

Nenalezeno žádné představení
We cannot display this gallery