Hana Mikolášková

Psycho / Horor

In memoriam A. Hitchcock.

Cti otce svého i matku svou. Nebo jinak: jsme takoví, jaké nás stvořili naši rodiče. Ale jak dlouho musí člověk platit dluhy po rodičích? Kdy se může konečně postavit na vlastní nohy? A můžete na světě vůbec někomu věřit, když vás rodiče zklamou?
Když Marion Craneová ujíždí po dálnici s padesáti tisíci dolary v kabelce, má štěstí na dosah ruky. Brzy se provdá za muže, kterého miluje, a začne nový život v malém městečku Fairvalley, kde ji nikdo nezná. Do cíle zbývá jen deset mil. Pak se rozhodne přespat v motelu Normana Batese.
Když Norman Bates uvidí tu zmoklou a unavenou dívku, má pocit, že se naplnily jeho nejtajnější sny. Krásná a chytrá cizinka mu rozumí, směje se a poslouchá. Dokud se do toho nevloží alkohol a jeho žárlivá matka. A pak ten její nůž.
Po nezvěstné Marion pátrá její sestra Lila, milovaný Sam, detektiv Arbogast i místní šerif. Budou mít štěstí? Ve skříních ožívají zapomenutí kostlivci. Hladinu bezedných mokřin za Batesovým motelem něco zčeřilo. Noční můra začíná…
Divadelní thriller o lásce a žárlivosti až za hrob. Pocta všem nesmrtelným šílencům, kteří milují své matky a chybí jim táta. Vždyť všichni jsme milovali své rodiče a někdy se chováme jako blázni.

Dramatizace a režie: Hana Mikolášková
Dramaturgie: Vladislav Kracík
Scéna a kostýmy: Hynek Petrželka
Výroba scény: Hynek Petrželka, Jaromír Ryšavý
Scénická hudba: Martin Peřina
Výběr ostatní hudby: Hana Mikolášková

Hrají:
Norman Bates: Jan Konopčík
Marion Craneová: Dominika Hrazdílková
Lila Craneová: Barbora Šebestíková
Sam Loomis: Marek Příkazký / Vojtěch Lipina
Milton Arbogast: Václav Stojan
Šerif: Zdeněk Svobodník

Premiéra: 10. a 11. 10. 2014
Délka představení: 1h 35min bez přestávky

Nenalezeno žádné představení