Konrád Popel - Vladislav Kracík

Nikita! (brutální) / thriller

„…Nebudeš mi to věřit Bobe, ale já o své budoucí ženě skoro nic nevím. Řekni mi, jaká byla, když byla malá?…“ Marek ví, že je Marie sexy, že je skvělá, že je vlastně úplně dokonalá. Jediné co Marek neví, je, že Marie – se nejmenuje Marie, ale Nikita…psychologický thriller volně podle slavného filmu Luca Bessona… Premiéra: 16.9.2011 v Divadle Tramtarie!

Inscenace s názvem NIKITA! (brutální) je volně inspirovaná slavným filmovým příběhem vynikajícího fran-couzského režiséra Luca Bessona.  Film s původním názvem La Femme Nikita měl premiéru v roce 1990 a ve své době se výrazně prosadil skutečností, že přesáhl tehdy velice oblíbený žánr akčního filmu o výraznou a originální psychologickou linku.

I přes divácky vděčný akční rámec je inscenace Divadla Tramtarie  NIKITA! (brutální) v podstatě realistickým psychologickým dramatem. V jeho centru je klasický milostný trojúhleník mezi Nikitou a jejími dvěma fatálními muži. Prvním je Bob, vysoce postavený agent, který ví o Nikitě naprosto všechno, zároveň je ale symbolem zlé a bolestivé části jejího života, na kterou se Nikita snaží ze všech sil zapomenout. A tím druhým je mladý Mark, pokladník v supermarketu, který zná pouze Nikitu novou, správnou a šťastnou. Oba muži jsou naprosto rozdílní, oba mají své nesporné klady i zápory, oba ji milují. A pro Nikitu se nezadržitelně blíží doba osudového rozhodnutí.

Režie: Konrád Popel, j.h.
Dramaturgie: Vladislav Kracík
Scéna a kostýmy: Eva Krhutová, Dagmar Maturová
Hudba: Ondřej Biravský, j.h.
Light design: Aleš Hejral
Zvuky: Vladimír Derner
Hrají: Marta Bačiková, j.h., Petra Jarčevský, j.h., Vojtěch Johaník, j.h., Petra Konvičková, Jana Posníková, Alois PešekPremiéra: 16.9.2011
Délka: 1 hod 30 min bez přestávky

Video : ZDE

Režisérem inscenace je Konrád Popel. Pravidelným divákům Divadla Tramtarie je dobře známý, neboť již zde režíroval několik úspěšných inscenací, jako například Psí hřbitov nebo Terminátor a já. Popel spolupracoval také s Městským divadlem Zlín, se Západočeským divadlem v Chebu nebo s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích. Je bývalým uměleckým šéfem brněnského divadla Polárka.

Ústřední postavy milostného trojúhelníku jsou zajisté velkými hereckými příležitostmi. V hlavní roli Nikity se představí hostující Marta Bačiková, která hrála například v Městském divadle Zlín či v divadle Sedm a půl. V roli charizmatického Boba se představí bývalý herec Moravského divadla Olomouc, populární Petr Jarčevský (Kdo chce zabít Beatles?) a v roli energického Marka talentovaný Vojtěch Johaník (Tropical Islands, Válka s mloky). V dalších rolí se představí kmenoví herci Divadla Tramtarie Petra Konvičková, Jana Posníková a Alois Pešek.

Dramaturgem inscenace je umělecký šéf divadla Vladislav Kracík. Scénu a kostýmy vytvořily dvorní výtvarnice Tramtarie Eva Krhutová a Dagmar Maturová (Válka s mloky), autorem hudby je Ondřej Bivarský jako host.

Recenze

„Divadlo Tramtarie si zadalo nelehký úkol. Ztvárnit inscenaci slavného filmu Brutální Nikita vynikajícího režiséra Luca Bessona byl jistě velký závazek. Mnoho filmových fanoušků by chybu divadelníkům neodpustilo. Režisér se však látky chopil po svém. Do popředí vytlačil milostnou tematiku, a dal tak příběhu jiný nádech. Těšit se proto v jeho podání můžete spíše než na akční příběh na psychologické drama, které se opravdu povedlo….“ (Kamila Kotková, www.olomouc.cz)

celá recenze : ZDE
Nenalezeno žádné představení