V. Kracík

I na Batmana občas padne smutek / komedie

Jedinečná příležitost zhlédnout legendární komedii v rámci měsíce oslav desetiletého výročí našeho Divadla Tramtarie! Batman se vrátí z Prahy, ženatý Alfréd z Hradce, Jiří Mizera z Madridu a Janina si odskočí z mateřské dovolené. Nenechte si ujít obnovu naší nejúspěšnější komedie!

Tak trochu hořká komedie o mužích, kteří by alespoň na jeden den chtěli být komiksovými superhrdiny. Jiří Mizera je ve všem průměrný. Průměrný vzhled, průměrná práce, průměrný plat. Občasná výhra střídá občasnou prohru a tak stále dokola. Jediným vybočením jsou ženy. S těmi prohrává vždy… když je ale nejhůř, zjeví se ON. Charismatický atlet v převleku za jediného létajícího savce, Batman… Život je jako komiks. Vždy jsou zde ti, kteří vyhrávají, a potom ti druzí… Úspěšná inscenace, která se účastnila prestižních festivalů: 13+ v Divadle v Dlouhé v Praze, Grand festival smíchu v Pardubicích, Colours of Ostrava a mnoho dalších.

Autorský text Vladislava Kracíka a Lenky Jorníčkové, volně inspirovaný poetikou komiksů. Režie se ujal Vladislav Kracík, autor Klapzubovy jedenáctky a Historek z podsvětí. Autorem hudby je brněnský Dj a producent Dj Opia, člen legendární hiphopové formace Naše věc.

Režie: Vladislav Kracík
Dramaturgie: Lenka Jorníčková

Hrají:
JIří MIzera: Marian Zedník
Adam, Batman: Martin Dědoch
Janina: Dáša Rybářová
Dále hrají: Petra Konvičková, Jana Posníková, Zuzana Zapletalová, Barbora Šebestíková, Petra Němečková, Zdeněk Hrbek
Scéna a kostýmy: Eliška Konečná, Eva Krhutová
Projekce: Andy Fehu, Markéta Rosendorfová
Hudba: Dj Opia, j.h.

Video : ZDE

Premiéra: 6.3.2009

Délka: 1 hod 15min bez přestávky

Recenze: Dobrá adresa – str.36

Nenalezeno žádné představení