Vladislav Kracík

I na Batmana občas padne smutek / komedie

Jedinečná příležitost zhlédnout legendární komedii v rámci měsíce oslav desetiletého výročí našeho Divadla Tramtarie! Batman se vrátí z Prahy, ženatý Alfréd z Hradce, Jiří Mizera z Madridu a Janina si odskočí z mateřské dovolené. Nenechte si ujít obnovení naší nejúspěšnější komedie!

Tak trochu hořká komedie o mužích, kteří by alespoň na jeden den chtěli být komiksovými superhrdiny. Jiří Mizera je ve všem průměrný. Průměrný vzhled, průměrná práce, průměrný plat. Občasná výhra střídá občasnou prohru a tak stále dokola. Jediným vybočením jsou ženy. S těmi prohrává vždy. Když je ale nejhůř, zjeví se ON. Charismatický atlet v převleku za jediného létajícího savce, Batman… Život je jako komiks. Vždy jsou zde ti, kteří vyhrávají, a potom ti druzí… Úspěšná inscenace, která se účastnila prestižních festivalů: 13+ v Divadle v Dlouhé v Praze, Grand festival smíchu v Pardubicích, Colours of Ostrava a mnoho dalších.

Autorský text Vladislava Kracíka a Lenky Jorníčkové, volně inspirovaný poetikou komiksů. Režie se ujal Vladislav Kracík, autor Klapzubovy jedenáctky a Historek z podsvětí. Autorem hudby je brněnský Dj a producent Dj Opia, člen legendární hip-hopové formace Naše věc.

Režie: Vladislav Kracík
Dramaturgie: Lenka Jorníčková
Scéna a kostýmy: Eliška Konečná, Eva Krhutová
Projekce: Andy Fehu, Markéta Rosendorfová
Hudba: Dj Opia, j.h.

Hrají: 
JIří MIzera: Marian Zedník
Adam, Batman: Martin Dědoch
Janina: Dáša Rybářová
Dále hrají: Petra Konvičková, Jana Posníková, Zuzana Zapletalová, Barbora Šebestíková, Petra Němečková nebo Lenka Jorníčková, Zdeněk Hrbek, Aleš Hejral nebo Ondřej Pavliš

Projekt se uskutečnil za finanční podpory Ministerstva kultury.

Nenalezeno žádné představení