V. Kracík, Jirka básnička

Historky z podsvětí 3: Velký Bratr mlčí – V rámci 5. narozenin!!! / Kabaret

Jedinečné a vůbec poslední uvedení v rámci 5. narozenin Divadla Tramtarie! Třetí pokračování úspěšného nekabaretu. Třikrát destilovaná televizní zábava. Tři povídky..

Režie se opět ujal legendární undergroundový režisér sicilského původu Velký Al Kracone, který svůj krátkodobý pobyt na svobodě opět spojil s prací v divadle Tramtarie. Asistenty mu byli Vladislav Kracík a Jirka básnička. Scénu a kostýmy vytvořila Markéta Rosendorfová. V hlavních rolích se představí Alois Pešek, Eva Hronková, Johana Jančaříková, Marcela Bucháčková, Marian Zedník, Tereza Dušková, Zdeněk Hrbek.

Divadlo Tramtarie pokračuje v tradici autorských kabaretů, které navazují na inscenace Davida Drábka a jeho Studia Hořících žiraf. V Tramtarii vznikly již dva tituly: Palp fikšn: historky z podsvětí v roce 2005 a Historky z podsvětí 2: Na východ od západu v roce 2007. Obě inscenace se setkaly s nebývalým ohlasem diváků.

Režie: Vladislav Kracík, Jirka básnička
Scéna a kostýmy: Markéta Rosendorfová

Hrají: Marian Zedník, Alois Pešek, Johana Jančaříková, Zuzana Zapletalová, Eva Hronková, Zdeněk Hrbek

Recenze

„Parodie známých filmů, televizních seriálů či reality show. Toho, co nás obklopuje, s čím dennodenně přicházíme do kontaktu. Ať již po těchto informacích toužíme, nebo se jim, bezúspěšně, snažíme vyhnout. To jsou Historky z podsvětí 3: Velký bratr mlčí.
Dramaturgie olomouckého divadla Tramtarie zvolila jako svou šestou a zároveň poslední inscenaci stávající sezony třetí pokračování divácky více než atraktivního titulu – Historky z podsvětí. Několik zdánlivě prostých míst, kde se souhrou neobyčejných náhod střetávají rozmanité figurky, které svým jednáním, přesahujícím rámec „normálnosti“, parodují a karikují fenomény soudobé společnosti. Autorský tandem (Vladislav Kracík a Jirka Básnička) drama rozčlenil do tří povídek, jejichž zdánlivou svébytnost narušuje epilog, v němž dochází k prolnutí předchozích příběhů. Samy názvy částí v sobě nesou dávku ironie….
…. Autorský kabaret Historky z podsvětí 3 mají pro svou neopakovatelnou poetiku všechny předpoklady k tomu, aby navázaly na úspěchy dvou předchozích částí.“ (Ukázka z recenze – Mladá fronta Dnes – Andrea Sedláčková)
Nenalezeno žádné představení
We cannot display this gallery