V. Kracík

Historky z podsvětí: 2: Na východ od západu – V rámci 5. narozenin!!! / Kabaret

Jedinečné a vůbec poslední uvedení v rámci 5. narozenin Divadla Tramtarie! Druhý díl  kabaretu nás  opět zavede do světa SAKRAVOSTREJCH chlapů a ULTRANEBEZPEČBÝCH žen. Na sraz s parodií na kultovní nejen gangsterské filmy určitě nechoďte neozbrojeni. Režie: Vladislav Kracík .

Cyničtí gangsteři z metropole mají plán. Kluci z venkova se mstí. A Indiáni jsou v tom, jako obvykle, nevinně.Legendární režisér Al Kracone na svém věčném útěku před zákonem opět zavítal do Olomouce a výměnou za úkryt zrežíroval další pokračování kultovních příběhů z podsvětí.Jakou vůli musí člověk mít, aby nejedl mouchy? Dělal Emil Zátopek rychlou spojku gangsterům? Je mafie ženou a právo dítětem? Kdo je pravý Vyvolený? Indiáni na Moravě? Uma Thurmanová a Sean Connery v divadle Tramtarie? Nebo Neo? Myslíte, že jsou to řečnické otázky?

Druhý díl autorského nekabaretu divadla Tramtarie, beroucí si tentokrát na paškál to nejhorší z akční filmové tvorby a westernu. Autory vždy zarážely bezchybné plány loupeží, dokonalé týmy zločinných expertů, desítky výstřelů z šestiranného koltu a stovky mrtvých indiánů na jeden kilometr ujetý dostavníkem. Svou zaraženost si tvůrci léčí notnou dávkou nadsázky a ironie. Drsný humor střídají dynamické akční scény. Autoři se svědomitě staví zády k aktuálním problémům a za pomoci odstupu a absurdity nastavují pokřivené zrcadlo televizní obrazovce.

Autoři: Vladislav Kracík, Jiří Šmirk, Matouš Hekela
Režie: Vladislav Kracík
Hudba: Matouš Hekela

Hrají: Jan Kovář, Zdeněk Hrbek, Jan Konopčík, Lucie Fojtíková, Alois Pešek

Premiéra: 15.5. 2007 v Divadle Tramtarie!

Recenze

Zločiny proti vkusu, kultuře a umění
Dýmku smíchu přijel vykouřit Čmuchající Šakal s Historkami z podsvětí až do Tramtarie

Olomoučtí mladí mají zase proč a kam chodit do divadla. Do sálku Tramtarie se jich vejde právě tak, aby při salvách smíchu sousední Billa nespadla. A že se na Historkách z podsvětí 2, které měly premiéru v úterý, pěkně otřásala.

Smí se smát se. Matouš Mef Hekela, Vladislav Kracík a Jiří Pírko Šmirk napsali scénář, za který by se ani Brdečka stydět nemusel. Mají smysl pro skeč, gag, ironii, pro satirickou pichlavost mířící na tupost starců u vesel….

Právo, 19.05.2007 – Jiří P. Kříž – str. 17

Nenalezeno žádné představení
We cannot display this gallery