Petr Németh

We cannot display this gallery

Petr  se narodil v červenci 1988 ve znamení raka. Jelikož byl jako malý kluk hyperaktivní, rodiče ho dali na Taneční konzervatoř v Brně, aby se tam vyblbnul…Když zjistil, že taneční rovná se baletní, chtěl zdrhnout. „Tu školu doděláš nebo jdeš na kuchaře!“ řekla maminka s babičkou jednohlasně. Během studií litoval, že si neuměl pořádně nic uvařit. Po skončení konzervatoře však litovat přestal, neboť nadobro podlehl kouzlu divadla. Nastoupil do angažmá baletního souboru Městského divadla v Brně s vědomím, že balet se tam nikdy dělat nebude. A měl pravdu. Muzikál se stal jeho denním chlebem na celé tři roky. A poté se přihlásil na studium činohernního herectví na JAMU a tam ho vzali..
Po  JAMU chvíli pracoval jako prodavač v supermarketu (kde jinde), chvíli jako divadelní technik. Měl možnost hostovat v Národním divadle v Brně, v Moravském divadle Olomouc,  v Divadle Polárka, U stolu, V BuranTeatru, a v neposlední řadě jeho kroky zamířily i do Divadla Tramtarie.
Následující sezonu se rozhodl angažovat, a to v Západočeském divadle v Chebu.

 Za co nejvíce utrácím na baru: „Za pití a za pítí ostatních.“

Nejčastější věta:  „Moc toho nenamluvím, ale kdybyste se mi podívali do hlavy, tak by to bylo „Ach, můj bože!“ nebo „Dýchej, z hluboka dýchej!“.

Nejabsurdnější role:  „Severský vítr. I když jsem nebyl skoro vidět, ani slyšet, všichni museli pocítit, že tam jsem… “

Hraje v inscenacích:

  • Anna Karenina / role: vypravěč
We cannot display this gallery