O tramtarijních narozeninách s Vladislavem Kracíkem

Tramtarie slaví deset let. Kdy to celé vypukne?
Ve čtvrtek 2. dubna slavnostní obnovenou premiérou naší legendární komedie I na Batmana občas padne smutek. Ale slavit se bude celý duben, neboť velké jubileum vyžaduje adekvátně velké oslavy a deset let se zkrátka nedá odbýt jedním večírkem
Na co konkrétně se mohou diváci těšit?
Jádrem oslav bude slavnostní narozeninový večer Divadla Tramtarie, který proběhne v pátek 10. dubna a je určen jednoduše všem, kteří nás mají rádi. Diváci se mohou spolu s námi těšit na své oblíbené herce, režiséry a vůbecvšechny, kteří se na chodu Tramtarie každodenně podílí. Samotný program bude obsahovat humorné skeče z nejúspěšnějších inscenací, filmové záběry ze zákulisí divadla či příprav některých premiér. O hudebně-divadelní složku se postarají dvorní skladatelé Lukáš Mareček a Martin Peřina, kteří zahrají naživo nové aranže songů z oblíbených inscenací. Také se bude křtít zbrusu nový almanach věnovaný deseti letům našeho divadla, který vznikl ve spolupráci s divadelní vědou UP. To všechno jsou ale pouhé střípky z oslavy, která potrvá jistě až do ranních hodin. O zábavu ve druhé částí večera-noci se postarají DJové.
Co vás vedlo k oprášení Batmana? Na kdy můžete diváky pozvat?
Tato hořko-veselá komiksová lovestory měla premiéru v roce 2009, hrála se dlouhé čtyři sezóny a byla nesmírně divácky oblíbená. A tak jsme se rozhodli, že ji v rámci oslav na pár repríz obnovíme. Diváky na ni pozvat můžeme, ale…stalo se, že jsme původně naplánované tři reprízy dali do programu, ale ještě před tím, než jsme tuto událost stihli vyhlásit, už byly lístky vyprodané. A tak ještě přidáme reprízy do programu květnového. Ale jak už bylo uvedeno, oslavy budou probíhat celý měsíc. Diváci budou moci soutěžit o volné lístky na regionálních rozhlasových stanicích, budeme rozdávat almanachy, dárkové předměty, na každou naši dubnovou reprízu vymyslíme něco výjimečného, ozvláštňujícího. Bude to krásný měsíc plný divadla.
Co osobně pro Tebe znamenají tramtarijní narozeniny?
Tak na jednu stranu určitě obří radost, že jsme těch deset let zvládli. Na druhou stranu mě přepadá lehká melancholie. Podílím se na vzniku almanachu, procházím všech těch více než šedesát inscenací, čtyřicet čtených divadel, všechny koncerty, výstavy atd., na kterých se za tu dobu podílelo kolem dvou stovek lidí. Mezi Tramtarii dnešní – profesionální, a Tramtarií na počátku – studentskou, amatérskou, se vystřídaly téměř čtyři „generace“ herců, a tak na to všechno vzpomínám. Je za námi hodně práce. A myslím, že na sebe můžeme být pyšní.